بازنگری‌های تخصصی و علمی محتواهای بهارنکو به صورت دوسالانه

به گزارش روابط عمومی موسسه بهارنکو استان فارس، جلسه معرفی این موسسه با حضور دکتر محمد حسین کاوه؛ دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حجت الاسلام والمسلمین مقامی؛ مدیرعامل موسسه بهارنکو؛ محمد صادق شهسوار قائم مقام مدیرعامل، عباس حمزه‌ای مسئول توسعه و همکاری‌های علمی_فرهنگی ، فاطمه بیتا؛ نماینده اندیشگاه و مجتبی پناهی مسوول منابع سازمانی بهارنکو برگزار شد.

طی این جلسه که در مکان اندیشگاه برگزار شد، فاطمه بیتا؛ نماینده اندیشگاه مطالعه و فلسفه سبک زندگی بهارنکو گفت: موسسه مردم نهاد بهارنکو به منظور جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه چالش‌های حوزه خانواده با نگاهی به چالش ها و فراتحلیل های موجود راه‌اندازی شد.

فاطمه بیتا با تاکید بر این موضوع که موسسات بهارنکو در سه حوزه اندیشگاهی، دانشگاهی و کاربستی برای رفع آسیب های اجتماعی فعالیت دارد، بیان داشت: هر دو سال یک بار بر تمام محتواهای ارائه شده در کل موسسات بهارنکو توسط اندیشگاه بازنگری های تخصصی و علمی صورت می‌گیرد.

بیتا گفت: اندیشگاه در سال ۱۴۰۰ در جامعه اندیشکده ها ثبت و شامل سه اندیشکده بنیادی، فرآوری و فناوری است.

در ادامه فاطمه بیتا در خصوص فعالیت های اندیشگاه اظهار داشت: این فعالیت ها شامل چهار کتاب منتشر شده، سه کتاب در حال چاپ، یادداشت ها و گزارش های سیاستی، برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی در زمینه پژوهشی مرتبط با اندیشگاه، هم اندیشی و نشست علمی با اساتید کشوری، پژوهش های انجام شده و در حال انجام، تنظیم اندیشنامه و… می باشد.

وی افزود: به دنبال اقداماتی که بهارنکو انجام داده یک ابلاغیه اجرایی به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای اجرای آموزش‌های الزامی حین عقد ارائه شده است.

در ادامه این جلسه دکتر مقامی؛ مدیر عامل موسسه مردم نهاد بهارنکو اظهار داشت: ما با بهارنکو یک جریان ایجاد کرده‌ایم و مراکز مشاوره بعد از راه‌اندازی بهارنکو در استان فارس فعال تر از قبل شده اند.

وی افزود: موسسه بهارنکو تنها یک موسسه نیست بلکه یک جریان‌سازی بوده و رویکرد ما این است کار به صورت مردمی باشد که با دغدغه بیشتری پیش رود.

وی در ادامه بیان داشت: با توجه به تجربه ای که بهارنکو طی مدت ۱۳ سال کسب کرده است کاملاً این توانایی را داشته که آموزش‌های حوزه خانواده در سراسر کشور از همه جهت‌ها (آموزش‌ها، شاخص ها، دوره ها و…) به این موسسه سپرده شود.

دکتر مقامی خطاب به دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی گفت: ما از شما درخواست داریم با همکاری و همفکری یکدیگر و با یک برنامه‌ریزی منسجم کار را در بهارنکو نکو به بهترین شکل به سرانجام برسانیم.

در ادامه جلسه محمد حسین کاوه؛ دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان داشت: بهار نکو گام بسیار خوب خیر و حسنه ای برداشته است.

وی افزود: اندیشگاه بهارنکو از جهت ساختار و فرآیندها یک مسیر ارتقاء کیفی را دنبال می‌کند که شایسته بوده دانشگاه‌های دیگر از بهارنکو آموزش ببینند و برای بحث آموزش‌ها اقدام کنند.

دکتر کاوه اظهار داشت: بهارنکو باید یک نقش کلیدی داشته باشد تا در سطح کشور موسسات با بهره گیری از آن نمایندگی‌هایی را راه اندازی کنند.

محمد حسین کاوه در ادامه تصریح کرد: موسسه بهارنکو باید سه اصل را در دستور کار قرار دهد که شامل ارتقای کیفیت کار در بدنه مجموعه بهارنکو، سامان دهی موسسات در سطح کشور و فرآیند اعتباربخشی توسط مجموعه بهارنکو برای نمایندگی‌هایی که قرار است در سطح کشور راه‌اندازی گردد شود، تا به این شکل کیفیت کار مابقی نمایندگی‌ها حفظ شود.

وی در پایان جلسه بیان داشت: ما می توانیم جلسات هم‌اندیشی دوره‌ای را با محوریت خانواده برگزار کنیم که این کار اثربخشی زیادی دارد.

لینک کوتاه این صفحه:

https://baharnekou.ir/?p=10127

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

small_c_popup.png
logo-samandehi