بهارنکو به عنوان یک مجموعه پیشرو، خلاق، به روز و منطبق با مباحث علمی

مدیر عامل بنیاد ملی خانواده در گفت و گو با بهارنکو با اشاره به اینکه این مجموعه یکی از موفق‌ترین و موثرترین مجموعه‌های خانواده محور در کشور است، گفت: بهارنکو نه تنها توانسته اثربخشی خود را در استان فارس و به ویژه شهر شیراز نشان دهد بلکه تبدیل به یک مدل و الگویی شده است که مجموعه‌های فعال و اثرگذار کشور بتوانند از تجربیات،خدمات و برنامه‌های این مجموعه الگو برداری کنند.

رضا رویت افزود: در واقع ما به بهارنکو به عنوان یک مجموعه پیشرو، خلاق، به روز و منطبق با مباحث علمی در حال فعالیت است نگاه می کنیم.

وی با اشاره به اینکه مجموعه بهارنکو توانسته ظرفیت خیرین، کنشگران، مجموعه‌های مختلف و ظرفیت مردم را به خوبی پای کار بیاورد، گفت: از طرفی نیز در ارتباط با دستگاه‌های حاکمیتی توانسته ظرفیت حاکمیت را نیز پای کار بیاورد و این دو ظرفیت را کنار هم قرار دهد و هم افزایی ایجاد کرده و به اثربخشی خودش بپردازد.

مدیر عامل بنیاد ملی خانواده با اشاره به اینکه ما در کشور مجموعه‌ های مردم نهاد اثربخش و خوب بسیاری داریم، عنوان کرد: اما این ویژگی بهارنکو که توانسته دستگاه‌های حاکمیتی را در استان پای کار بیاورد و با استفاده از این ظرفیت‌ها به مردم خدمت کند، کم هستند.

روئیت با اشاره به ویژگی مثبت بهارنکو در مردم نهاد بودن آن است، گفت: اتفاقاً از نطر من رمز ماندگاری مجموعه بهارنکو و رشد و پویایی آن به واسطه مردم نهاد بودن آن است؛ اگر این ویژگی نبود شاید ما امروز از بهارنکو چیزی نمی‌دیدیم.

وی افزود: به نظر من در بهارنکو ظرفیت ملی شدن وجود دارد و این مجموعه باید کم کم خودش را برای خروج از استان آماده کند و البته ما نیز پیگیر این مسئله هستیم تا بتواند در قالب یک مجموعه ملی ظهور و بروز پیدا کند و خدمتش را در این بخش به مجموعه‌های مردم نهاد دیگر در کشور داده که آنها نیز بتوانند این خدمات را به مردم خود داشته باشند.

لینک کوتاه این صفحه:

https://baharnekou.ir/?p=10145

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

small_c_popup.png
logo-samandehi