خانواده موفق می‌تواند منبع حمایت، آرامش، عشق و امنیت باشد

خانواده موفق می‌تواند منبع حمایت، آرامش، عشق و امنیت باشد

همایش آموزشی "خانواده موفق " در شهرستان استهبان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گروه موسسات دانش بنیان خانواده بهارنکو، مدرس و مشاور بهارنکو در همایش "خانواده موفق" گفت: خانواده‌ای موفق بوده که در هر عضوی از آن، احساس مثبت و همچنین شخصیت فردی ارتقا یابد.

به گزارش روابط عمومی گروه موسسات دانش بنیان خانواده بهارنکو، مدرس و مشاور بهارنکو در همایش “خانواده موفق” گفت: خانواده‌ای موفق بوده که در هر عضوی از آن، احساس مثبت و همچنین شخصیت فردی ارتقا یابد.

علی اکبر کریمی افزود: یک خانواده موفق بین اعضای خانواده تعاملات رضایت بخشی را به وجود می‌آورد، میزان استرس و مشکلات افراد خانواده را به وسیله روش حل مشکل به صفر می‌رساند به نحوی که انعطاف پذیری و انسجام بیشتری در روابط حاکم شود، آن‌ها را حل و فصل می‌کند.

وی افزود: خانواده موفق می‌تواند منبع حمایت، آرامش، عشق و امنیت باشد به طوری‌ که شرایط سخت و چالش‌های بزرگ را آسان‌تر کند.

کریمی خاطر نشان کرد: ارتباطات خانوادگی مهم هستند، اما هیچ موفقیتی خود به خود اتفاق نمی‌افتد.

وی افزود: برای رسیدن به موفقیت باید اصولی قدم برداشت و برای آن تلاش کرد.

این مشاور خانواده بیان داشت: یکی از راه‌های تقویت روابط خانوادگی، مطالعه ویژگی‌های خانواده موفق است که در این شرایط شما می‌توانید ارزیابی کنید و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید.

وی افزود: اعضای خانواده با تمام مشغولیت‌ هایی که دارند مانند کار، مدرسه، رسیدگی به امورخانه و.. .باید برای همدیگر وقت بگذرانند.

وی در پایان افزود: از نشانه های خانواده خوشبخت قدردانی است،قدردانی باید به صورت زبانی و عملی انجام شود.

همایش خانواده موفق سعی در آگاهی خانواده ها دارد.

مسئول مراکز تخصصی آموزش و مشاوره خانواده بهارنکو منطقه شرق استان فارس نیز در این همایش ضمن معرفی جامع و کامل مرکز بهارنکو بیان کرد: دغدغه همه ما کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش تحکیم بنیان خانواده ها می باشد.

او افزود: در این راستا با برگزاری همایش و کارگاه های آموزشی سعی در آگاهی خانواده ها و استفاده هر چه مفیدتر از خدمات مشاوره و افزایش توانمندی زوجین در انتخاب درست با مشاوره های هدفمند و کارآمد را داریم.

محمد جواد خواجه ای هدف بهارنکو از برگزاری همایش و کارگاه‌ها را در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش تحکیم بنیان خانواده ها دانست.

وی در پایان با اشاره به اینکه شهرستان استهبان بعد از شیراز بیشترین آمار مشاوره های آزاد را در سطح استان دارد افزود: مرکز بهارنکو آمادگی خود را برای همکاری و تعامل بیشتر با هر موسسه و اداره ای اعلام می کند.

لینک کوتاه این صفحه:

https://baharnekou.ir/?p=9721

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

small_c_popup.png
logo-samandehi