دوره های تربیت مشاور و مددکار

دوره های تربیت مشاور و مددکار

دوره های مرکز علمی کاربردی غدیر به دو بخش دوره های کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم گردیده است ؛ دوره های بلند مدت شامل ۵ رشته : امور فرهنگی، تربیت مربی پیش‌دبستانی، مددکاری اجتماعی- خانواده، خبرنگاری و روابط عمومی در مقطع کاردانی حرفه‌ای و مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی، تربیت مربی پیش‌دبستانی، مددکاری اجتماعی-  خانواده و مددکاری اجتماعی-  اورژانس اجتماعی در مقطع کارشناسی ناپیوسته است.

طول تمامی دوره های بلند مدت ۲ ساله است .که به ۲ بخش کاردانی و کارشناسی حرفه ای تقسیم می شود .

معرفی رشته ها (دوره های بلند مدت)

رشته تربیت مربی پیش دبستانی :

داوطلبان این رشته توانمندی های لازم برای تعامل با کودک و پرورش رشد روانی، اجتماعی، عاطفی، کودکان را پیدا کرده و نیز مهارت های لازم برای تبدیل شدن به یک  آموزگار  کارآمد و موفق را پس از فارغ التحصیلی کسب می کنند.

فارغ التحصیلان می توانند در مشاغل مختلف مراکز  اموزشی مقطع ابتدایی و پیش دبستانی و مدیریت مهد کودک ها فعالیت کرده و به عنوان کمک مشاوره  جهت رفع مشکلات خاص کودکان  مشغول به کار گردند .

 دروس این رشته شامل روانشناسی کودک ، آشنایی با  آسیب شناسی و اختلالات کودک ، فنون و اصلاح رفتار کودکان ، ادبیات کودک  و قصه گویی ، آموزش مفاهیم ریاضی و علوم ، آموزش مفاهیم اجتماعی به کودک ، اموزش مهارت های زندگی به کودک و ….. است.

رشته مددکاری اجتماعی خانواده  : (این دوره در بخش تربیت مددکار باشد.)

یک تخصص  بین رشته ایی میان حوزه روانشناسی و جامعه شناسی است  و حوزه جدید پر کاربرد و به روز در جامعه امروزی است.  فارغ‌التحصیل  این رشته با استفاده از تخصص و اموزش های کاربردی که گذرانده اند ، کاملا حرفه ایی با مجوز رسمی  وارد زندگی  و محیط خانوادگی افرادی می گردند که  به هر دلیل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و خانوادگی دچار مشکل بوده و نمی‌توانند مشکل خود را به تنهایی حل کنند و به حل بحران های فردی و آسیب های اجتماعی روانی و … فرد در نظام خانواده می پردازند .

فارغ التحصیلان این رشته در تمام مراکز بهزیستی و توانبخشی و مشاوره و مثبت زندگی و تمام مراکز دولتی که خدماتی در جهت سلامت روان ارائه می دهند،  می توانند به فعالیت بپردازند.  هم چنین خود نیز در مقاطع بالاتر برای تاسیس  کلینک مرکز مددکاری اقدام نمایند.

درس های این رشته  شامل  اشنایی مددکاری کار با فرد  و  مددکاری کار با گروه ، آشنای با اسیب های روانی ، آسیب شناسی اجتماعی ، اصول و فنون مشاوره ،  روانشناسی شخصیت و فنون و اصلاح رفتار ، جامعه شناسی  ایران و ….. است .

رشته مدیریت امور فرهنگی :

داوطلبان این رشته اموزش ها و تجارب لازم برای تاثیر گذاری تخصصی در حوزه های فرهنگ واجتماع را پیدا کرده و همچنین به صورت کاربردی قادر به ،  تخصیص بهینه بودجه های فرهنگی  در حوزه های مختلف اجتماعی را دارا هستند.

درس های این رشته شامل وبلاگ نویسی ، مدیریت و سرپرستی مراکز دواتی ، فرهنگ و هنر ، مستند سازی و فناوی و فرهنگ و …. است .

فارغ التحصیلان این حوزه در تمام ارگان های دولتی به دلیل داشتن بودجه ای اختصاصی فرهنگی و در قسمت های روابط عمومی ارگان ها  و … تمام حوزه های فرهنگی جامعه  می توانند فعالیت کنند.

رشته روابط عمومی:

در این رشته دانشجویان کاملا تخصصی با  نحوه تعامل و مذاکره با سازمان ها و محیط های  اجتماعی ،  کسب و کار و نهاد های مردمی  اشنا شده و پس از فارغ التحصیلی  در قسمت های مختلف حوزه روابط عمومی ارگان ها  مشغول به فعالیت می شوند و با پیشنهادات تخصصی خود بر تعاملات بهتر  سازمان ها و ارگان ها تاثیر می گذارند.  

رشته خبر نگاری:

در این رشته دانشجویان پس از فارغ التحصیلی مهارت  فعالیت در  حوزه ارتباطلات و رسانه و به ویژه  نحوه  تهیه خبر و درج آن در حوزه های مختلف سیاسی وفرهنگی و … را پیدا می کند و در رسانه ای اجتماعی مختلف مشغول به فعالیت می شود.

دوره های کوتاه مدت شامل این ۴ دوره هستند : دوره کوتاه مدت قصه درمانی، دوره کوتاه مدت مشاوره پیش از ازدواج، شناسایی و مداخله در اختلال اتیسم و

اختلالات یادگیری

 دوره های کوتاه مدت با مدرک رسمی و قابل ترجمه از وزارت علوم ارائه خواهد شد.

دوره کوتاه مدت قصه درمانی : (این دوره در بخش تربیت مشاور می باشد.)

در این دوره مربیان مدارس و  مشاورین  و مددکار حوزه  کودک  در مدت ۳۱ ساعت فرایند استفاده از داستان و تمثیل متناسب با، شخصیت کودک، در آموزش و درمان را   جهت  رفع نابهنجاری ها یا ایجاد رفتار جدید فرا می گیرند .

دوره کوتاه مدت مشاوره پیش از ازدواج : (این دوره در بخش تربیت مددکار خانواده می باشد.)

در این دوره مشاور و مددکار خانواده طی ۴۴ ساعت آموزش توسط مشاورین متخصص حوزه خانواده،  فرایند حرفه ایی  نحوه راهنمایی زوجین در شرف ازدواج را فرا گرفته  و مهارت تخصصی مصاحبه بالینی  قبل از ازدواج برای کمک به زوجین در تشکیل یک ازدواج موفق  کسب می کنند.

شناسایی و مداخله در اختلال اتیسم: (این دوره در بخش تربیت مددکار کودک می باشد.)

در این دوره مربیان مدارس و مربیان خاص اختلال اتیسم (مربیان سایه ) و مشاورین و مددکاران حوزه کودک، طی ۴۴ ساعت با فرایند تشخیصی و  مداخلات درمانی شامل  کاردرمانی ها و بازی درمانی های و…..  برای کاهش آسیب های نقص توجه و تعامل و مشکلات و نابهنجاریی های  این کودکان آشنا می شوند .

اختلالات یادگیری : (این دوره در بخش تربیت مشاور می باشد.)

در این دوره مربیان مدارس و مشاورین ، طی ۳۱ ساعت با فرایند تشخیصی و  مداخلات درمانی شامل کاردرمانی ها و بازی درمانی های و  هنر درمانی ها و …….  برای کاهش انواع طیف اختلال  یادگیری(نابهنجاری  ریاضی ، خواندن و نوشتاری )  این کودکان آشنا می شوند .

نشانی و شماره های تماس:

   آدرس: شیراز، بلوار رحمت، خیابان احمدی جنوبی، کوچه ۸، مرکز آموزش علمی کاربردی غدیر
   شماره تماس: ۳۷۳۸۰۲۵۴-۰۷۱
   صندوق پستی: ۵۴۱۹۸-۷۱۶۵۶

مشخصات خود را برای ما بگذارید تا کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

تاریخ تولد

لینک کوتاه این صفحه:

https://baharnekou.ir/?p=10013

اخبار مرتبط:

small_c_popup.png
logo-samandehi