دانشگاه علمی کاربردی غدیر(بهارنکو)

دانشگاه: مرکز آموزش علمی کاربردی غدیر در سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را در حوزه علوم و معارف قرآنی آغاز کرد. سپس در سال ۱۳۹۸، با تغییر رویکرد آموزشی، فعالیت خود را در حوزه گروه تخصصی مدیریت و خدمات اجتماعی و گروه تخصصی فرهنگ و هنر آغاز نمود. فعالیت‌های در دوره‌های آموزشی مقطع‌دار، پودمانی و آزاد خلاصه می‌شود. از جمله دوره‌های آموزشی مقطع‌دار می‌توان به رشته‌های امور فرهنگی، تربیت مربی پیش‌دبستانی، مددکاری اجتماعی- خانواده، خبرنگاری و روابط عمومی در مقطع کاردانی حرفه‌ای و مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی، تربیت مربی پیش‌دبستانی، مددکاری اجتماعی- خانواده و مددکاری اجتماعی- اورژانس اجتماعی در مقطع کارشناسی ناپیوسته اشاره کرد.

رشته‌های مقطع‌دار

رشته تربیت مربی پیش دبستانی: داوطلبان این رشته، توانمندی های لازم برای تعامل با کودک و پرورش رشد روانی ، اجتماعی ، عاطفی ، کودکان را پیدا کرده و نیز مهارت های لازم برای تبدیل شدن به یک مربی کارامد و موفق را پس از فارغ التحصیلی، کسب می کنند. فارغ التحصیلان این رشته ، می توانند در مشاغل مختلف مراکز اموزشی مقطع ابتدایی و پیش دبستانی و مربی گری و مدیریت مهد کودک ها و مراکز نگهداری کودک فعالیت کرده و به عنوان کمک مشاوره جهت رفع مشکلات خاص کودکان مشغول به کار گردند. سرفصل درسی این رشته شامل دروس روانشناسی کودک ، اشنایی با آسیب شناسی و اختلالات کودک ، فنون و اصلاح رفتار کودکان ، ادبیات کودک و قصه گویی ، آموزش مفاهیم ریاضی و علوم ، اموزش مفاهیم اجتماعی به کودک ، اموزش مهارت های زندگی به کودک و ….. است.

رشته مددکاری اجتماعی خانواده: مددکاری اجتماعی تخصص بین رشته ایی میان حوزه روانشناسی و جامعه شناسی است. این رشته ، جدید پر کاربرد و به روز در جامعه ایران و دنیا است. فارغ‌التحصیل این رشته ، با استفاده از تخصص و اموزش های کاربردی ، کاملا حرفه ایی با مجوز رسمی وارد زندگی و محیط خانوادگی و مشکلات گوناگون ، اجتماعی ، روانی و فرهنگی و اقتصادی …. افراد می گردند و همانند یک درمانگر و تسهیل گر به حل بحران های فردی و آسیب های اجتماعی روانی و ….. فرد در نظام خانواده می پردازند. فارغ التحصیلان این رشته در تمام مراکز بهزیستی ، توانبخشی ، مشاوره و مثبت زندگی و تمام مراکز دولتی که خدماتی در جهت سلامت روان ارائه می دهند، می توانند به فعالیت بپردازند. هم چنین خود نیز در مقاطع بالاتر برای تاسیس کلینک مرکز مددکاری اقدام نمایند. سرفصل دروس این رشته شامل درس های مثل مددکاری کار با فرد و مددکاری کار با گروه ، آشنای با اسیب های روانی ، آسیب شناسی اجتماعی ، اصول و فنون مشاوره ، روانشناسی شخصیت و فنون و اصلاح رفتار ، جامعه شناسی ایران و ….. است.

رشته مدیریت امور فرهنگی: داوطلبان این رشته اموزش ها و تجارب لازم برای تاثیر گذاری حرفه ایی و تخصیص بهینه بودجه های فرهنگی ارگان ها در حوزه های فرهنگ واجتماع را پیدا خواهند کرد. فارغ التحصیلان این حوزه، در تمام ارگان های دولتی و موسسات مرتبط با خدمات اجتماعی و فرهنگی، به دلیل داشتن بودجه ای اختصاصی فرهنگی و همچنین در بخش های روابط عمومی مراکز مختلف می توانند، جذب بازار کار گردند. درس های این رشته شامل وبلاگ نویسی ، مدیریت و سرپرستی مراکز دواتی ، فرهنگ و هنر ، مستند سازی و فناوی و فرهنگ و …. است.

رویکرد مجموعه فرهنگی و دانشجویی مرکز آموزش علمی کاربردی غدیر، تربیت دانشجوی کنشگر اجتماعی و فرهنگی است. این مجموعه با فراهم کردن بستر مناسب جهت ایجاد و تقویت راه و رسم کنشگری در فضای دانشگاه، هدف مذکور را دنبال می‌نماید.

برنامه‌های کانون‌ها و انجمن‌های تحت نظارت این مجموعه به گونه‌ای طرح‌ریزی و اجرا می‌گردد که به کنشگر شدن دانشجویان کمک کند. به عنوان نمونه در انجمن مددکاری اجتماعی به دنبال آن است که با سر زدن به مناطق محروم و کم‌بضاعت و دیدن مسائل و مشکلات این خانواده‌ها توسط دانشجویان، انگیزه و دغدغه دانشجویان مددکاری را در جهت کنشگر شدن بالا ببرد.  فعالیت‌های این مجموعه صرفا به دانشجویان محدود نشده و اساتید نیز مخاطب مجموعه فرهنگی هستند. این مجموعه با تشکیل کارگروه فرهنگی- اجتماعی از میان اساتید برجسته و توانمند تجربیات موفق را جمع‌اوری می‌کند و در قالب نشست‌هایی به دیگر اساتید منتقل می‌نماید.

مزیت‌های عمومی مراکز علمی کاربردی:
 • اعطای مدرک معتبر و قابل ترجمه وزارت علوم در دوره‌های آموزشی مقطع‌دار، پودمانی و آزاد.
 • پایین ترین هزینه تحصیل نسبت به سایر مراکز دانشگاهی معتبر
 • امکان ثبت نام و ادامه تحصیل با تمامی مدارک تحصیلی در مقاطع دیپلم، کاردانی وکارشناسی
 • توانمندسازی دانشجویان در حیطه حرفه با گذراندن ۵۴۰ ساعت کارورزی تخصصی در محیط کار.
 • عملی بودن ۶۰ درصد از دروس هر مقطع جهت تسلط کافی برای ورود به بازار شغل
 • بهره‌گیری از مدرسین مجرب، کارآشنا و باتجربه در حیطه شغلی
 • برگزاری تا حد امکان از زمان بعد از ظهر برای برگزاری کلاس های دانشجویان شاغل
 • تاکید به برگزاری کارگاه های علمی کوتاه مدت و فشرده جهت ارتقای سطح علمی و مهارتی دانشجویان در رشته های مختلف. خدمات ویژه مرکز علمی کاربردی غدیر:
 • امکان پرداخت اقساطی شهریه توسط دانشجویان
 • امکان دریافت وام دانشجویی از صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم
 • اعطای تخفیف شهریه دانشجویی به دانشجویان ممتاز
 • ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان توانمند برای استخدام در موسسات بهارنکو پس از اتمام تحصیل
 • بهرمندی از کارگاه‌های تخصصی با اساتید مجرب در حوزه تحصیلی و شغلی
 • بهره مندی از فضای علمی، فرهنگی و دینی مطلوب و بهره‌وری از فضای آموزشی و اداری مجهز
 • برخورداری از مزایای عضویت در انجمن‌های علمی و کانون‌های هنری و پژوهشی
 • امکان بهره وری و استفاده از خدمات آموزشی، فرهنگی، مشاوره ای، کاربینی، کارورزی و… از مرکز بزرگ استانی بهارنکو

لینک کوتاه این صفحه:

https://baharnekou.ir/?p=9676

اخبار مرتبط:

small_c_popup.png
logo-samandehi