خیریه بهارنکو

     خانواده به عنوان واحد بنیادین جامعه ویژگی های خاصی در فرهنگ اسلامی ایرانی دارد. در دین مبین اسلام به ازدواج بسیار تاکید شده است و آن را از شرایط تکمیل یک فرد مسلمان دانسته اند. تا جایی که رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند:

ما بنی بناء فی الاسلام احب الله عزوجل من الترویج (وسایل الشیعه ج ۱۴ ص ۳)

(در اسلام بنایی ساخته شد که نزد خدای عزوجل محبوب تر و ارجمندتر از ازدواج باشد.)

 

      امروزه یکی از چالشهای پیش روی جامعه اسلامی افزایش سن ازدواج، کاهش نرج رشد جمعیت و کم شدن نیروی مولد کشور است. در این راستا آنچه اهتمام بیشتری را می طلبد تلاش  برای رفع موانعی است که در راه نسل جوان قرار دارد.

    آنچه در مقدمه آمد سرای مهر رجحان فارس برآن داشت که از نگاه رهبری مبحث جدیدی با عنوان مسکن موقت اجاره ای را باز نموده و در جهت اجرایی نمودن این نظر اقدام نماید. مسلما هستند افراد خیری که آمادگی اختصاص بخشی از زمین، سرمایه نقدی تخصصی فنی و مهندسی، ذوق و هنر، تجربه کاری و… به امر تامین مسکن را دارند. که اگر این جزء ها جمع شوند منجر به منبع کلی خواهد شد که با همراه شدن لطف و عنایت پروردگار پاره ساز خواهد بود. لذا بدینوسیله با تقدیم شرایط و جزئیات اجرایی مسکن موقت اجاره ای امیدواریم با تایید شما مومنین و طلب دعای خیر امام عصر(عج) و استعانت از تنها رزاق هستی در این نسل جوان را یاری کنیم.

 

معرفی موسسه

      موسسه خیریه سرای مهر در سال ۱۳۹۳ به شماره ثبت ۲۶۶۶ با هدف کمک به افراد نیازمند تاسیس و شروع به کار کرده است.

     فعالیت های خیریه شامل: تسهیل ازدواج جوانان از طریق ساخت و اجاره منازل مسکونی برای زوج های جوان واجد شرایط، تامین جهیزیه، تشکیل کلاس های توانمندسازی  برای زنان سرپرست خانوار، تامین هزینه های دارو و درمان، کمک به معلولین و بیماران و … می باشد.

     از مهم ترین اهداف سرای مهر افزایش آمار ازدواج، کاهش فساد و فحشا، سهولت در امر ازدواج جوانان و همچنین تحکیم بنیان خانواده می باشد.

     از این رو خانواده برای موسسه سرای مهر حائز اهمیت است.

 

اهداف کلی موسسه

هدف اصلی خیریه سرای مهر ساخت مسکن مناسب با استفاده از مشارکت نهادهای دولتی و غیردولتی، شهرداری و خیرین برای واگذاری به زوج های جوان به صورت اجاره حداکثر دو سال و در صورت بچه دار شدن سه سال .

      از شرایط در اختیار گذاشتن این منازل این است که باید حتما مددجوی خیریه باشند که وضعیت اقتصادی آن ها مورد بررسی قرار گرفته باشد و یا این که زوجین یا یکی از آن ها طلبه و یا دانشجو باشد .

 

اهداف جزئی

  • تهیه اقلام جهیزیه با ایجاد طرح های حمایتی
  • تهیه بسته های معیشتی ویژه خانواده های ناتوان
  • تامین دارو و پیگیری بحث درمان مددجویان از طریق پزشکان و موسسات درمانی همیار خیریه
  • آموزش و ایجاد اشتغال در منزل

شماره تماس

۰۹۰۲۹۰۲۹۰۰۷- ۰۷۱۳۶۴۷۲۶۷۸

لینک کوتاه این صفحه:

https://baharnekou.ir/?p=9939

اخبار مرتبط:

small_c_popup.png
logo-samandehi