در سفر مسئول توسعه و همکاری های بهارنکو به تهران چه گذشت؟

در ابتدا مسوول توسعه و همکاری های بهارنکو با مدیر امور تشکل های وزارت کشور به منظور پیگیری ارتقا مجوز فعالیت موسسه از سطح استانی به سطح ملی شدن دیدار کردند، سرکار خانم دکتر محمدی عنوان کردند که شورای امور تشکلهای وزارت کشور با درخواست ارتقا مجوز فعالیت موسسه بهارنکو از سطح استانی به سطح ملی موافقت نموده اند و مقررگردید پیگیری های لازم جهت دریافت مجوز و مکاتبات با استانداری ها جهت معرفی نمایندگان موسسه بهارنکو در هر استان انجام گیرد.

در ادامه سفر طی دیدار با حجت الاسلام والمسلمین رضا رؤیت؛ مدیرعامل بنیاد ملی خانواده نیز مواردی در راستای کشوری شدن طرح بهارنکو مطرح شد.

طی این دیدار مقرر شد در رویدادهای جامعه پرداز که با حضور گروه های مردمی فعال در حوزه خانواده در استان ها برگزار می شود؛ از هر استان یک گروه مردم نهاد از طرف بهارنکو به شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان موسسه شاخص جهت اجرای طرح بهارنکو در استان خود معرفی شوند.

از دیگر محورهای این دیدار، انتخاب بهارنکو به عنوان نماینده بنیاد ملی خانواده در استان فارس جهت اجرای طرح «فصل شیرین» جهت اعزام زوجین به سفر مشهد مقدس بود.

در ادامه این سفر یک روزه جلسه ای نیز با صابر جباری؛ سرپرست مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت نیز پیرامون ملی شدن طرح بهارنکو برگزار شد.

طی این نشست مقرر شد پس از معرفی گروه مردمی فعال هر استان توسط بهارنکو، و موافقت شورای عالی انقلاب فرهنگی با موسسات، مکاتبه ای از سوی وزارت بهداشت به کلیه دانشگاه های علوم پزشکی استان ها ارسال تا با بهره گیری از ظرفیت این گروه مردمی طرح بهارنکو را در استان خود عملیاتی کنند.

لینک کوتاه این صفحه:

https://baharnekou.ir/?p=10149

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

small_c_popup.png
logo-samandehi